Różnica w średnicy źrenic u 29-latki a MR

Lekarz neurolog zuważył że mam zrenice w jednym oku większą niż w drugim.Skierował mnie na rezonans głowy z kontrastem. Wszystko wyszło ok.Nigdy wcześniej nie zauważyłam tej wady u siebie,teraz od kiedy wiem że tak mam ciągle martwie się o siebie i oko.Zrenica reaguje na światło prawidłowo i czasem nawet jest tej samej wielkości co druga.Zeby sprawdzić od kiedy tak mam zaczelam przegladac zdjecia.Najwczesniejsze na którym widac różnice w zrenicach to ok.10 roku życia.Czy jest powód do zmartwień?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli RM nie pokazało patologii to sądzę że wszystko jest ok. może Pani dla pewności udać się jeszcze do lekarza okulisty. Proponuje się udać.

Oceniając źrenice poza ich rozmiarem ważna jest ich reakcja. Wielość źrenicy zależy od działania układu autonomicznego, w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości poza anizokorią występuje nieprawidłowa reakcja źrenic na światło, zbieżność lub akomodację.
Całkiem spory procent osób ma wrodzoną nierówność źrenic i nie jest to choroba.