Źreniczne torbiele tęczówki obu oczu

-U mojego synka wykryto -zreniczne torbiele teczowki obu oczu, co to za choroba? Czy grozi mojemu synkowi to,ze moze niewidziec?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Torbiel jest zmianą łagodną. Zwykle zaleca się obserwację i kontrolę tego typu zmian. Jeśli zmiany ulegną znacznemu zwiększeniu to może dojść do zaburzeń widzenia. Dziecko powinno być okresowo kontrolowane u okulisty.