Zrosty w obrębie jajnika a szanse na zajście w ciążę

Witam czy występowanie zrostow na jajnikach wyklucza późniejsze zajście w ciążę? Wczoraj mialam usg lekarz powiedział, że na jajniku jesyjest 3cm torbiel uniruchomiona być może przez zrosty (ale lekarz powiedział, że po badaniu gin i usg nie da się stwierdzić zrostow-czy to prawda?)mmam skiero na laparoskopie i wtedy bd odp czy zrosty sa-czy wykluczają one ciąże?Czy po badaniu gin i usg mozna z pewnością stwierdzić zrosty?pproszę o odp jestem przerażona :((((

Przerażeni to nie jest dobre nastawienie do dalszego leczenia. Samych zrostów, jeżeli nie ma dużej ilości płynu w jamie brzusznej, nie da się zobrazować na 100%. Unieruchomienie jajników może być spowodowane zrostami, ale nie koniecznie jest ono związane z brakiem ruchomości w czasie badania USG. Laparoskopia, jak rozumiem, została zaproponowana w ramach diagnostyki bezpłodności, tak? Proszę zadawać pytania swojemu lekarzowi, powinien znać Pani wątpliwości. Będzie się czułą Pani wtedy też bezpieczniej.