Unieruchomienie jajnika, prawdobodobnie przez zrosty

Witam, Jaka może być przyczyna tego, ze na opisie usg od ginekologa jest informacja, że jajnik jest unieruchomiony (prawdobodobnie przez zrosty), jeśli nie zrosty jaka może być inna przyczyna nieruchomości jajnika? proszę o odpowiedź.

Skoro tak powiedział ginekolog to tak zapewne jest. Czasami sama budowa jajnika głównie jajowodu może wywoływać utrudnienie ruchomości jajnika. Konkretne diagnostyka obrazowa jest bardzo trudna w takim przypadku i tylko np. laparoskopia diagnostyczna mogłaby wyjaśnić ten problem. O wszystkim powinien decydować ginekolog prowadzący.