Co znaczy dyspareunia po usuwaniu zrostów na jajnikach?

Witam, w 2011r miałam usuwane zrosty na jajnikach (laparoskopia). Od tamtego czasu odczuwam silny, kłujący ból podczas stosunku. Ból jest szczególnie nasilony w pozycji gdy leżę na brzuchu. Mój lekarz ginekolog powiedział mi, że tak już musi być. Czy rzeczywiście tak już musi być do końca życia? Nie mam żadnej przyjemności ze współżycia. Czy to oznacza, że zabieg mógł zostać wykonany nieprawidłowo? Co powinnam zrobić? Gdzie się udać? Jakie badania zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Udac się do ginekologa i rozszerzyć diagnostyke . Nie sadze aby sama operacja miała wpływ na dolegliwości