Usuwane zrosty na jajnikach i ból podczas stosunku

Witam, w 2011 roku miałam usuwane zrosty na jajnikach (laparoskopia). Od tamtego czasu boję się współżyć ponieważ odczuwam silny, kłując ból, szczególnie w pozycji gdy leżę na brzuchu. Mój lekarz ginekolog powiedział, że tak już musi być. Czy rzeczywiście tak już musi być do końca życia? Czy to oznacza, że podczas operacji zrobiono coś w niewłaściwy sposób? Nikt mnie nie poinformował, że po operacji nie będę mogła współżyć z powodu bólu. Bardzo proszę o pomoc.

Trudno mi określić konkretnie co jest przyczyną Pani bólu nie znając obrazu wnętrza Pani jamy brzusznej w czasie laparoskopii. Skoro tak mówi prowadzący ginekolog to być może zrostów nie udało się całkowicie usnąć (tak czasami bywa) i dolegliwości nadal mogą występować. Proszę o konkretne informacje w tym względzie pytać się ginekolog prowadzącego.