Dokuczliwe bóle owulacyjne po usunięciu torbieli jajnika i zrostów

Witam, jestem 3 miesiące po laparoskopowym usunięciu torbieli jajnika i zrostów. Wszystko zostało oczyszczone, jajowody są drożne. Mam regularna miesiączkę, bardzo bolesną.Po zabiegu podczas owu pęcherzyk nie pękł, minął kolejny miesiąc i znowu odczuwam dokuczliwe bóle owulacyjne, czy to może być objaw kolejnego niepękniętego pęcherzyka? Czy może tak się dziać kilka miesięcy po operacji? Chce tylko zaznaczyć że wcześniej też odczuwałam takie bóle. Poza tym staram się o dziecko.Co mam zrobić?

- Być może. Bez kontrolnego USG nie wyjaśni się tej sytuacji.
Czy może tak się dziać kilka miesięcy po operacji?
- Tak, może tak się zdarzać.
Co mam zrobić?
- Trzeba w tej sprawie ponownie udać się na kontrolna wizytę do ginekologa. Zapewne będzie konieczne wykonanie kontrolnego USG przezpochwowego oraz być może zostaną oznaczone poziomu hormonów płciowych we krwi (zaburzenia w ich produkcji i dystrybucji).