Zsunięcie prezerwatywy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Dzień dobry, ostatni okres zaczął się 17 grudnia, po nim odstawiłam antykoncepcję. 9 stycznia uprawiałam stosunek seksualny, partner użył prezerwatywy, ale podczas wyjścia zsunęła się i została we mnie, sperma rozlała się po całości prezerwatywy, nie wiem ile i czy w ogóle coś mogło zostać we mnie. Z moich obliczeń wynika, że w tym czasie powinnam mieć dni niepłodne.Okres mi się nieznacznie spóźnia. Rozumiem,że to wynik odstawienia antykoncepcji i stresu. Czy jest ryzyko, że zaszłam w ciąże?

Lek. Tomasz Budlewski

Ryzyko ciąży istnieje ale nie jest zbyt duże. Proponuję wykonać test ciążowy.