Ryzyko ciąży po zsunięciu prezerwatywy

Witam! Wiem, że podobnych pytań jest wiele, ale jednak muszę konkretnie zapytać. Postaram się to bardzo dokładnie opisać. 3 sierpnia 2012 urodziłam córkę. Od października 2012 zabezpieczałam się hormonalnie (Levomine). Antykoncepcje odstawiłam 18 lutego - bolała mnie bardzo głowa i chciałam znaleźć przyczynę. Okazało się, że to przez nerwy i neurolog przepisał mi Bellergot. Krwawienie dostałam kilka dni po odstawieniu. Okres około 19-20 marca (nie zapisałam i nie pamiętam z tym, że bardziej skłaniam się do daty 19 marca). Przestałam krwawić 23 marca. 27 marca 2013 doszło do stosunku seksualnego (tu też przepraszam za dokładny opis). Właściwie miało skończyć się na pieszczotach, w trakcie których małżonek wydalił, myślę że dosyć sporą ilość preelakujatu. Po chwili jednak założył prezerwatywę i doszło do właściwego stosunku. Trwał może około 3-4 minut, partner nie doszedł i był tego daleki, ale prezerwatywa zsunęła się i pozostała we mnie. Myślę, że nie weszła daleko, bo od razu wydaliłam ją z moczem, może wręcz tylko jej końcówka została w wejściu do pochwy. Ale partner mógł nie zauważyć zsunięcia i wykonać kilka ruchów wpychając ją dalej. W tym samym dniu otworzyły mi się ranki na sutkach od pieszczot. Mimo że nie karmię już 6 miesięcy to tak czasem się dzieje, sutki podczas karmienia miałam bardzo poranione. Ta ranka szczególnie bolała na prawej piersi. Tydzień po stosunku, około 3.04. rozbolały mnie piersi, bardzo delikatnie. Nie wiem czy od sutków, czy może autosugestia z lęku przed ciążą. Bolą mnie do tej pory, dosyć nieznacznie, ale jednak, dziś ten objaw zdecydowanie zelżał. Wczoraj jednokrotnie zakręciło mi się w głowie, a dzisiaj czuje jakby delikatne mdłości, chociaż bardziej jest to wmawianie i szukanie kolejnych objawów. W tamtym tygodniu pobolewał mnie delikatnie brzuch, jego dół, może też jajniki. Dodam też, że 2 dni po stosunku, brałam ciepłą kąpiel, zbyt ciepłą, bo zrobiło mi się strasznie gorąco i bałam się, że zesłabnę i mimo mrozu otwarłam okno kąpiąc się. Okno jest dokładnie nad wanną. Piersi mogło mi zawiać? Okresu spodziewam się około 15 kwietnia. Dodatkowe informacje: przed stosunkiem byłam na mocnej diecie przez miesiąc, być może to objawy odstawienia antykoncepcji? Pani doktor, czy mogę tak wcześniej odczuwać objawy ciąży? Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę, jeśli małżonek nie doszedł? Bardzo denerwuję się, ponieważ nie mogę pozwolić sobie na kolejną ciążę.

Witam, w treści zapytania nie znalazłam informacji na temat długości Pani cykli, a tym samym nie mogę wyliczyć dni płodnych. Wydaje się jednak, że ryzyko zapłodnienia w opisanej sytuacji jest znikome. Przemawiają za tym dwa argumenty. Po pierwsze, jak sama Pani wspomniała, prezerwatywa nie uległa uszkodzeniu a jedynie zsunięciu. Tym samym jej ewentualna zawartość pozostała w środku i nie doszło do jej przeniesienia do dróg rodnych. Po drugie do zbliżenia doszło w 7-8 dniu cyklu, więc najprawdopodobniej były to jeszcze Pani dni niepłodne albo początki płodnych. Opisywane dolegliwości są niespecyficzne i nie muszą przemawiać za ciążą. Jak sama Pani zasugerowała mogą one być spowodowane przejściowymi zaburzeniami hormonalnymi spowodowanymi odstawieniem antykoncepcji hormonalnej czy nowo zastosowanym lekiem. W obecnej sytuacji powinna Pani odczekać kilka dni i ewentualnie wykonać kontrolny test ciążowy i skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu modyfikacji leczenia. Pozdrawiam