Zwężony i zdehydratowany krążek w wyniku MR kręgosłupa

Witam mam 43 lata.Proszę o interpretację wyniku rezonansu,oto opis.Zwężony i zdehydratowany krążek Zwężony i zdehydratowany krążek m/k L4/L5 oraz bardziej L5/S1. Na poz.L4/L5 tylna centralna protruzja z promienistym pęknięciem pierścienia włóknistego,pośrodkowo uciska worek oponowy.Na poz.L5/S1 kolejna zmiana tego typu ,uciska worek rdzeniowy lewy i worek oponowy na lewo od linii pośrodkowej.Od pół roku już dość często dokucza mi ból i ucisk.Mam problem z wykonywaniem swojej pracy.Proszę o odpowiedź.Co robić.Beata.

Witam serdecznie. Proszę zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny będzie zabieg operacyjny.