Zwężony przedział przyśrodkowy oraz rzepkowo-udowy z drobnymi zmnianami sklerotycznymi
Witam, od ponad miesiąca boli mnie prawe kolana przy zginaniu(wchodzeniu po schodach,kucaniu itp) oraz gdy długo siedzę odczuwam bole. Oto opis rtg:Zwężony przedział przyśrodkowy oraz rzepkowo-udowy z drobnymi zmnianami sklerotycznymi wzdłuż powierzchni stawowych.Cechy chondromalcji rzepki. Napiszcie co o tym sądzicie,czy to coś poważnego?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Witam,
Dolegliwości, które Pani podaje mogą odpowiadać chondromalacji stawu rzepkowo-udowego, jednak, żeby ostatecznie postawić diagnozę i zaproponować leczenie wymaga Pani wizyt u lekarza ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu