Zwiększenie dawki przyjmowanej insuliny

Witam, mam pytanie. Czy lekarz może nie wypisać mi recepty na insulinę, gdyż stwierdzi, że za dużo jej wypisał? Problem jest taki, że mam w karcie podane stare dawki, które przyjmowałem, a przez kilka lat się zwiększyły, jednak nie ma adnotacji w mojej karcie. Czy wystarczy powiedzieć lekarzowi, że zwiększyło się dawkowanie, czy trzeba jakieś badania robić? Na czym by one polegały? Przecież to pacjent, który kontroluje swój cukier wie najlepiej ile potrzebuje insuliny. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Witam,
musi Pan mieć w dokumentacji zalecone dawki insuliny - lekarz diabetolog/endokrynolog, który Pana prowadzi i taką informację przekazać w formie papierowej lekarzowi rodzinnemu, który może Panu wystawiać recepty.

pozdrawiam

0

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty