Zwiększenie liczby czerwonych krwinek

Jak poprawić liczbę czerwonych krwinek?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zależy jaka jest przyczyna niedokrwistości (zgaduję, że mówimy o zmniejszonej liczbie krwinek czerwonych i obniżonym poziomie hemoglobiny). Najczęstszą przyczyną jest tzw niedokrwistość z niedoboru żelaza najczęściej w wyniku krwawienia. Można przyjmować preparaty żelaza doustnie a w razie potrzeby również "w zastrzykach". W skrajnym przypadku istnieje możliwość przetaczania koncentratu krwinek czerwonych.
Warto udać się do lekarza aby zdiagnozować przyczynę niedokrwistości.