Zwiększona ilość kanalików żółciowych w opisie badania

Witam,co ten opis oznacza.Diagnostyczny materiał z gruboiglowej biopsji wątroby zawiera hepatocytach o wyglądzie roślinnym dość liczne 20-30% uległa wyliczeniu grybokropelkowemu,z widoczna tylko ogniskowa cholestaza.W przestrzeniach wrotnych zwiększona ilość kanalików żółciowych. Aktywność zapalenia umiarkowaną,srodzrazikowo i w przestrzeniach wrotnych,z ogniskowa martwicą kesowa.Włóknienie wrotne i okolowrotne,wyraźne przęsła włókniste,ale brak jest cech przebudowy marskiej.Obraz histologiczny

Oznacza bardzo niewielki stan zapalny w zakresie miąższu wątroby, z niewielką obronną przebudową w zakresie struktury miąższowej, bez w chwili obecnej cech marskości. Co do dalszego postępowania musi zadecydować w tej sprawie hepatolog (uwzględnienie także czynnościowej funkcji wątroby, enzymatycznej).