Wynik biopsji wątroby 33-letniej osoby do analizy

Witam,co to oznacza.Diagnostyczny materiał z gruboiglowej biopsji wątroby zawiera hepatocyty o wyglądzie roślinnym dość liczne 20-30% ulegle stłuszczeniu grybokropelkowemu, z widoczną tylko ogniskowa cholestaza.W przestrzeniach wrotnych zwiekszona ilość kanalików żółciowych.Aktywność zapalna umiarkowaną,środzrazikowo w przestrzeniach wrotnych, z ogniskową martwicą kesowa.Włóknienie wrotne i okolowrotne,wyraźne przęsła włókniste ale brak cech przebudowy marskiej.

Magdalena Mroczek

wynik jest nieprawidłowy, ale musi go zinterpretowac lekarz zlecający badanie, bo tylko on może ocenic również historię choroby i objawy kliniczne.