Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwiększona liczba monocytów. Co to oznacza? Co dalej?

Witam serdecznie. Zwracam się z wielką prośbą o pomoc w interpretacji wyników krwi. Wykazały one zwiększony poziom monocytów oraz w niewielkim stopniu zaniżony poziom neutrofilii. Poniżej dokładne wyniki krwi: Lekocyty: 5,7 (tys./ul) Erytrocyty: 4,0 (mln/ul) Hemoglobina: 12,3 (g/dl) MCV: 94 (fl) MCH: 31 (pg) MCHC: 32,5 (g/dl) Płytki krwi: 211 (tys./ul) RDW-CV: 13,0 (%) PDW: 14,5 (fl) MPV: 12,2 (fl) P-LCR: 42,3 (%) Neutrofile: 2,38 (tys./ul) Limfocyty: 2,46 (tys./ul) Monocyty: 0,67 (tys./ul) Eozynofile: 0,12 (tys./ul) Bazofile: 0,0 (tys./ul) Neutrofile: 42,1 (%) Limfocyty: 43,5 (%) Monocyty: 11,8 (%) H Eozynofile: 2,1 (%) Bazofile: 0,5 (%) OB: 4 Najbardziej zależy mi na radzie, co robić dalej, czy robić coś w ogóle? Czy są to nieznaczne anomalie? Czy takie, na które trzeba w określony sposób zareagować? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie, Ania
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wymienione składniki krwi wykazują niewielkie odchylenia w procentach, ale ich wartości bezwzględne, które są najważniejsze w interpretacji wyniku, są w normie, tak więc nie ma powodu do obaw. Pozostałe parametry morfologii mieszczą się również w normie. Ma Pani prawidłowe wyniki.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy