Zwłókniały węzeł chłonny u 4-latka

Witam, Synek ma 4 lata. Od kąd pamiętam, miał na szyi małą ruchomą kuleczkę. Pediatra powiedziała, że to zwłókniały węzeł chłonny i żeby się nie martwić. Od września synek poszedł do przedszkola i zaczął chorować. Właściwie kaszel i katar towarzyszy mu cały czas. Teraz wyskoczył obok tego małego węzła drugi większy, też ruchomy, nie boli. Czy to może być spowodowane infekcjami? Czy też nie należy się martwić? Nie chcę znowu wyjść na panikarę. Jak odwróci główkę w bok to widać te fasoleczki.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry, Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Sądzę, że jeżeli jest jakiś zwłókniały węzeł chłonny to na jakiej podstawie został rozpoznany?