Zwłóknienia w polu środkowym w wyniku RTG klatki piersiowej u 26-latka

Odebrałam wynik rtg klatki piersiowej i opis jest następujacy: zwłóknienia w polu środkowym prawym,pozostały miąższ rozedmowy,bez zageszczen ogniskowych . Płytki wymiar przednio-tylny klatki. Serce, aorta w normie. Dodam, że mam 26 lat i nie palę. Lekarz rodzinna była zdziwiona takimi wynikami, wypisała skierowanie do pulmonologa ale termin dość odległy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiany o charakterze zwłóknienia mogą mieć podłoże przebytego stanu zapalnego. Nie można wykluczyć innego podłoża wykrytych zmian. Proszę udać się na wizytę do specjalisty pulmonologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.