Zwymiotowanie ostatniej tabletki przed 7-dniową przerwą

Witam, wzięłam ostatnią tabletkę z blistra przed siedmiodniową przerwą i 3 godziny później ją zwymiotowałam. Przed upływem 12 godzin wzięłam ponownie tabletke z zapasowego blistra z tego samego dnia która zwymiotowałam. Czy jeśli to się stało dzień przed siedmiodniową przerwą ochrona będzie zachowana czy stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne???

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na wszelki wypadek przez 2-3 dni sugerowałabym stosować prezerwatywę. Jednak ryzyko obniżonego zabezpieczenia jest minimalne.