Zwyrodnienia jako rysujące się osteofity w rtg kręgosłupa
Witam wynik badania rtg kregoslupa szyjnego i kregoslupa szyjnego-czynnosciowe: Na tylnych krawedziach trzonow kregow C5-7 zwyrodnienia jako rysujace sie osteofity. Drobne osteofity szczytow wyrostków haczykowatych.Szczelina miedzytrzonowa C5-C6 dyskretnie obnizono. W badaniu czynnosciowym: W przygieciu na odcinku C1-4krzywizna wygładzona zaznaczony objaw szufladowy przedni na wysokosci C4-C5 kat przygiecia zachowany. W odgieciu odchylenie i krzywiza zach.z dyskr.wygł.krzywizny na odc. C5-C7

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik przedstawia zmiany zwyrodnieniowe. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.