Żywienie po usunięciu migdałków u dziecka

Witam. Mój 4-letni synek 9 dni temu miał usunięte migdałki. Nadal ma biały nalot w gardle i miejscach po migdalkach. Kiedy to białe zniknie i kiedy bedzie mógł zacząć jesc normalne posiłki? I kiedy bedzie mógł wrócić do szkoły?

Witaj !

Białe naloty to włóknik, których jak strup na skórze pokrywa ranę. Ok 10 dnia powinien się oddzielać.
Najelpiej dziecko zostawić w domu do czasu oddzielenia się włóknika. Wiadomo, że małe dziecko jest ruchliwe. Przy nadmiernym wysiłku mogłoby wystąpić krwawienie.
Posiłki nie powinny być zbyt twarde,