Żywienie przy cukrzycy i kardiomiopatii rozstrzeniowej

Dobry wieczór. Mam dylemat. Od 15 lat choruję na cukrzycę. Było i 340. Na insulinie. Teraz mam średnio 140 cukru w ciągu 2 tyg. Sytuacja chwiejna, tylko METFORMAX. Od 2011 wiem, że mam raka prostaty. Usunięto mi ją ale PSA po operacji mimo radioterapii wędrował aż do 6,5. Skierowano mnie na hormonoterapię. ZOLADEX I ostatnio APO-FLUTAM. PSA spadło do 1,3. Ale zaczęła mi spadać hemoglobina. Do tego mam kardiomiopatię rozstrzeniową po zawałach. Co jeść a czego nie jeść aby żyć?

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli