Żywotność plemników po wytrysku na zewnątrz i ryzyko ciąży po ponownym stosunku

Witam. Chciałbym się zapytać po jakim czasie giną plemniki wytarte ręcznikiem gdy wytrysk nastąpi na zewnątrz ..?i czy istnieję możliwość zapłodnienia gdy wytrzemy ręce brudne od spermy i wejdziemy po około 2 min w kobietę .. proszę o szybką odpowiedź..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Czas życia plemników uzależniony jest od warunków panujących w środowisku zewnętrznym. W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest niewielkie. W celu weryfikacji ciąży konieczne jest wykonanie testu po 14 dniach od potencjalnie ryzykownego zdarzenia.