1 tydzień i pominięta tabletka

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy, zawsze o 20.00. Jednak we wtorek zażyłam tabletkę ok. godz 22.00, a wczoraj (w środę) zapomniałam jej wziąć i przyjęłam dopiero w czwartekj ok. 8.30, i niestety minęło już 12 godzin. Jest to pierwszy tydzień z tego blistra, a w sobotę kochałam się z mężem. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzyko ciąży jest niewielkie, ale istnieje. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie tabletki "po stosunku" (jak najszybciej) oraz przyjęcie kolejnej tabletki w 12 godzin później.