40. tydzień ciąży a bolesne skurcze i bóle w krzyżu

witam jestem w 40 tyg ciąży i obawiam sie ze nie urodze do terminu który wypada własnie dzis ile po terminie moge spokojnie urodzic.z dzieckiem wszystko ok zaznacze ze od poniedziałku miałam bolesne skurcze które ustapiły a wczoraj bolaly mnie plecy w krzyzu ale tez ustapiły.co to oznacza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najpewniej były to skurcze przepowiadające. Za ciążę donoszoną uznaje się poród pomiędzy 38 a 42 tygodniem.