Agorafobia a odpowiednia terapia

Dobry wieczor.Moja 26 letnia corka 12 lat temu miala zdiagnozowana agorafobie i zaburzenia lekowe/napady paniki.Przebywala w osrodku w Zagorzu.Nastepnie , dwukrotnie uczestniczyla w indywidualnych spotkaniach/terapiach z lekarzem (okolo 3-4 lata).Ostatnie 5 lat konsultuje sie z psychiatra raz na pol roku.Zalecil jej w zeszlym tygodniu bezwzglednie terapie indywidualna.Diana przyjmuje leki psychotropowe.Jaka terapie polecilby corce Panstwa osrodek?Dziekuje.

Witam,

jeśli będzie miała Pani wachlarz wyboru, polecam wybrać terapeutę pracującego w nurcie behawioralnym lub poznawczo-behawioralnym. W zaburzeniach lękowych i wszelkiego rodzaju fobiach ten rodzaj terapii sprawdza się najlepiej.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.