Ile będzie trwał taki stan?

Witam, we wrześniu ubiegłego roku zdiagnozowano u mnie depresję. Biorę 30 mg fluoksetyny. przez kilka miesięcy było znacznie lepiej. Paliłem medyczna marihuand przez 4 dni po 150mg 18% thc (był to pierwszy raz), po czwartym dostałem zawrotów głowy, bólu głowy i pewnego rodzaju drętwienia w dotyku, trwa to już od 6 dni. Przez te 6 dni nie paliłem ani nie piłem alkoholu. Nawadniam się i jem normalnie. Ile to może jescze potrwać?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pan opisał, mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym możliwym oddziaływaniem marihuany na ciało i mózg, zwłaszcza w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi. Marihuana i fluoksetyna mogą oddziaływać na siebie, wpływając na sposób działania leku oraz na ogólne samopoczucie.

Zawroty głowy, bóle i zmiany w odczuwaniu dotyku mogą być przejściowe, ale trudno jest dokładnie przewidzieć, jak długo te objawy mogą trwać. Każdy organizm reaguje inaczej, a czas trwania i intensywność symptomów mogą się różnić.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który prowadzi leczenie. Specjalista może ocenić objawy i dostosować leczenie, jeśli to konieczne. Może również zasugerować dodatkowe badania lub zmiany w leczeniu, aby lepiej wspierać zdrowie psychiczne i fizyczne.

Tymczasem proszę kontynuować nawadnianie organizmu i dbanie o regularne posiłki. Warto też obserwować wszelkie zmiany w organizmie, które następnie należy przekazać specjaliście.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-marihuany

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.