Zatrucie po paleniu marihuany

Mam problem otóż w piątek tj. 6 06 14 zapaliłem kilka buszków marihuany po wcześniejszym wypiciu ok.6 piw. Popalałem sobie od czasu do czasu więc nie był mój to pierwszy raz W sobote towarzyszyło mi dziwne uczucie kaca natomiast w poniedziałek już odczuwałem dziwne objawy chodzące bóle po głowie, bóle brzucha, po zjedzeniu śniadania natychmaist wymiotowałem, czuję się otępiały i mam zawroty głowy. Dziś jest 12.06 i po wizycie u lekarza rodzinnego dostałem fosfor i kompleks witamin b to zatrucie?

Witam...

Problem polega na tym że marihuana w Polsce jest substancją nielegalną, w związku z czym musi Pan ją zdobyć na "czarnym rynku" a nigdy nie wiadomo co ten rynek ma w danym momencie do zaoferowania.

Marihuana bywa nasączana różnymi związkami chemicznymi celem wzmocnienia jej efektów działania. Modna ostatnio staje się syntetyczna marihuana w płynie czy też analogi THC, mające przypominać działanie prawdziwej marihuany. Ponieważ nie są to substancje objęte jakąkolwiek kontrolą nigdy nie wiadomo jakie będą konsekwencje po zażyciu.

W swojej praktyce dość często spotykam się z sytuacją kiedy wieloletni użytkownicy THC, po zapaleniu marihuany z nieznanego źródła doświadczali zatrucia, stanów lękowych czy utrzymujących się przez pewien czas objawów zbliżonych do schizofrenii.

Nie podejmę się odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące zatrucia, mogę jedynie zwrócić Pana uwagę na pewien fakt. Jeśli chce Pan zredukować szkody związane z używaniem substancji psychoaktywnych musi Pan zdobyć jak najwięcej informacji na temat tych substancji, a taką rzetelną wiedzę otrzyma Pan tylko w krajach, w których narkotyki są legalne i pozostają pod kontrolą państwa.

Proszę również obserwować swoje objawy i jeśli nie będzie poprawy skonsultować się ponownie z lekarzem.

Pozdrawiam

Marcin Zagański