Szybkie bicie serca i lęki po marihuanie a zdiagnozowanie tachykardii

Witam moje pytanie jest następujące jakieś 2 miesiące temu zapaliłem sobie Marihuany bo myślałem że jest to fajne bo każdy tak mówi ale na mnie zadziałało trochę w odwrotną stronę odrazu dostałem szybkiego bicia serca i leków myślałem że to mi przejdzie na drugi dzień ale tak nie było dalej mam taki sam lęk i może nie mam już takiego bólu ale jednak jest nigdy nie miałem problemów z sercem dlatego zdziwiłem się że teraz stwierdzono u mnie jakąś Tachykardię
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Dominuje pogląd, że marihuana to narkotyk miękki, niegroźny, po zażyciu którego ma się lepszy humor. Nie zawsze tak jednak jest. Każdy indywidualnie reaguje na substancje psychoaktywne i zamiast dobrego nastroju, mogą pojawić się niepokojące dolegliwości, jak stany lękowe, myśli samobójcze, pesymizm czy dolegliwości somatyczne, jak chociażby problemy z sercem. Warto pamiętać, że marihuana i zawarty w niej THC może katalizować rozwój chorób psychicznych. Marihuana upośledza koordynację wzrokowo-ruchową, dlatego może prowadzić do wypadków samochodowych itp. Tachykardia, którą u Pana zdiagnozowano, to częstoskurcz, czyli przyspieszenie akcji serca. Może być to reakcja po zażyciu marihuany. Nie wiem, jaki czas minął od ostatniego zażycia narkotyku przez Pana. Jeżeli dolegliwości, które Pan opisał, utrzymują się już u Pana długo, radzę skonsultować się z lekarzem.
Pozdrawiam!