Alegia i astma a sterydy

Mam 25 i od dziecka borykam się z alergią i astmą. W wieku 15 lat doszły do tego polipy zatok. Brałam Diprophos, Metypred, Dexamethazon - tylko te leki pomagały. Miałam dwie operacje: jedną klasyczną bez narkozy, drugą FESS w lipcu tego roku. Po dwóch miesiącach wszystko wróciło. Żeby normalnie funkcjonować muszę brać sterydy. Tracę już nadzieję na wyleczenie. Czy to możliwe, że kolejna operacja pomoże? Czy po prostu już zawsze będę musiała brać sterydy, żeby normalnie funkcjonować? Pozdrawiam

Polipy mają tendencję do nawrotów. Kolejne leczenie operacyjne jest ryzykowne. Wskazana próba leczenia zachowawczego. Proponuję konsultację z dobrym larynkologiem