Alergia na białko mleka krowiego u 7-miesięcznego dziecka

Witam, mam 7 miesięcznego synka. Jest uczulony na białka mleka krowiego. Do tej pory jest ciągle na piersi. Od 5 miesiąca próbowaliśmy wprowadzić inne pokarmy jak kaszki i kleiki przygotowywane na moim mleku, zupki, obiadki, deserki kupowane i robione w różnych konsystencjach wszystko kończy się pluciem lub zaciskaniem ust - nawet nie chce posmakować. Również picie z butelki ze smoczkiem, kubka zwykłego czy niekapka kończy się niczym - jakby się brzydził. Toleruje tylko pierś. Co robić?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
U wielu dzieci taka reakcja jest naturalna, jednak nie należy się nią zniechęcać. Pierwsze pokarmy inne niż mleko w diecie dziecka wprowadza się ok 4-5 miesiąca. Jednak karmienie piersią (wzbogacane w kolejnych miesiącach o pokarmy stałe) zalecane jest do 1 roku życia dziecka. Niemowlę przyzwyczajone do karmienia piersią trudno przekonuje się do innej konsystencji czy smaku pokarmu, jednak wielokrotne, cierpliwie przeprowadzane próby mogą przynieść sukces. Z czasem dziecko oswoi się z innym kształtem, teksturą i smakiem butelki,łyżeczki czy kubka i zacznie podchodzić do niego z większą ufnością.