Analiza morfologii u 25-latka

witam, mogę prosic o pomoc w analizie badan morfologii: Leukocyty 14 Erytrocyty 4,8 Hemoglobina 15 Hematokryt 44 MCV 92 MCH 31 MCHC 34 Płytki krwi 141 RDW-CV 13,7 RDW-SD 46 PDW 15,1 MPV 12,3 P-LCR 43,7 PCT 0,2 Limfocyty 1,3 Neutrofile 11,15 Monocyty 1,49 Eozynofile 0,04 Bazofile 0,0 Neutrofile % 79,6 Limfocyty % 9,3 Monocyty % 10,6 Eozynofile % 0,3 Bazofile % CRP 148,5

 Karol KoĹakowski

Dzień dobry, badanie laboratoryjne morfologii krwi jest jedynie badaniem dodatkowym. W celu diagnostyki pacjenta niezbędne jest wcześniejsze zebranie wywiadu oraz badanie przedmiotowe. Niemniej jednak na podstawie załączonych wyników widać, że mamy do czynienia ze stanem zapalnym, szczególnie niepokojąca jest duża wartość CRP - tu należy jednak wziąć pod uwagę jaki jest zakres normy, ponieważ w zależności od laboratorium może on się znacznie różnić.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki, tj. leukocytoza z przesunięciem w kierunku neutrocytów, obniżone płytki oraz podwyższone CRP to najpewniej wynik infekcji. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zinterpretuje powyższe wyniki w oparciu o dane kliniczne oraz pokieruje dalszym postępowaniem.