Badanie bHCG i USG ciąży a ciąża pozamaciczna

Wczoraj wykonałam badanie bhcg-poziom 1857 wg laboratorium 6 tydzień ciąży. We wtorek wykonano badanie usg niestety zarodek nie był widoczny.Czy istnieje prawdopodobieństwo ciązy pozamacicznej? Dziękuję za odpowiedż!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak,istnieje taka możliwość. W 6 tygodniu ciąża powinna być już widoczna w USG - zarodek i akcja serca płodu. Warto wykonać powtórne USG za około tydzień.