Badanie depplerowskie tętnic szyjnych

badanie depplerowskie tętnic szyjnych Pogrubienie kompleksu Media-Intima do 14 cm. spektrum przepływu i parametry przepływu w granicach normy tętnica kręgowa prawa o sr. 0,24cm,lewa 0,36cm. PSV w tętnicach kręgowych 25cm W lewej tętnicy przy skręcie w prawo wwzrost prędkości do 0,65cm/s W prawej istotnych róznic przy skręcie głowy nie stwierdza się. Prośze o interpretacje badania

Zmiany w przepływie krwi do mózgu są w niewielkim stopniu zaburzone głównie po stronie lewej w tętnicy kręgowej przy skręcie głowy w prawo. Taki stan może wyzwalać w niewielkim stopniu jakieś objawy neurologiczne, mózgowe. Dokładną interpretacją wyniku musi zająć się prowadzący neurolog, który w tym przypadku uwzględni Pani objawy kliniczne.