Badanie poziomu stężenia cukru we krwi u 25-latka

Witam, jestem 25 letnim mężczyzną. U ojca stwierdzono stan przedcukrzycowy (ok 115 mg na czczo)/175 mg w teście glukozą. Dziś użyłem glukometru po obfitym posiłku (ryż/białe pieczywo i budyń) i w 30 min po posiłku wyszło 207 i 203 mg/dl. Zaznaczam, że w ciągu dnia prawie nic nie jadłem. Czy jest to akceptowalny wynik czy powinienem wykonać dalszą diagnostykę?. Nieregularne jedzenie było wyjątkową sytuacją. U lekarza w ostatnim czasie wyszło 97 mg w 3h po śniadaniu. Co mam zrobić, jakie pomiary?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazane jest wdrożenie diagnostyki w kierunku cukrzycy. Proszę udać się do lekarza.