Czy moje wyniki badań wskazują na insulinooporność?

Witam. Dziś robiona krzywa 3 pkt, czy poniższe wyniki wskazują na insulinooporność? Glukoza Na czczo 97mg/dL Po 1h 160mg/dL Po 2h 96mg/dL Insulina Na czczo 10,1 µU/mL Po 1h 62,3 µU/mL Po 2h 25,3 µU/mL
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Analizując Pani wyniki krzywej insulinowej i cukrowej, obliczony wskaźnik HOMA wynosi 2,4, a przyjmuje się, że wynik do 1 wyklucza występowanie insulinooporności, a powyżej może wskazywać na jej występowanie.

W związku z powyższym zalecamy, aby udała się Pani ze swoimi wynikami do diabetologa, który na ich podstawie, biorąc pod uwagę odczuwane objawy i inne dolegliwości, postawi Pani dokładną diagnozę.

Zachęcamy do pogłębienia swojej wiedzy na temat insulinooporności, korzystając z poniższych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/insulinoodpornosc-terapeutyczne-wyzwanie

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-insulinoopornosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.