Bak leków od lekarza na półpaśca głowy

Dzień dobry lekarz stwierdził u mnie półpaśca głowy ale nie przepisał mi żadnych leków co mam zrobić. Powiedział że infekcja sama musi ustąpić

Leczenie zależy od momentu rozpoznania. Jeśli rozpoznanie jest wczesne ok 2 dni od wysypki można zastosować acyklovir 5 x 400 mg. Jeśli rozpoznanie jest późniejsze to leczenie jest objawowe tzn p-bolowe, witaminy z grupy B i leczenie miejscowe wysypki. Najcześciej dochodzi do samowyleczenia.