Czy taki ból jest normalny podczas półpaśca?

Dzień dobry, mam pytanie w sprawie półpaśca. Stwierdzono go u mnie 5 dni temu, mam dosłownie 4 plamy na plecach po prawej stronie zachodzące pod pache. Odczuwam tam bardzo silny klojacy bol, który się nasilił. Czy to normalne i co zażyć kiedy nie wiele pomagają paracetamol i pyralgin. Dziękuję.
KOBIETA, 55 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl.

Półpasiec to poważna choroba, która może dotknąć osoby w różnym wieku. Często pojawia się u pacjentów z obniżoną odpornością. Poza wystąpieniem charakterystycznej wysypki, chory może odczuwać również silny ból zakażonych okolic. Może mieć on charakter kłujący i pojawiać się sporadycznie w ciągu dnia albo trwać przez dłuższy czas.

Wspomina Pani, że odczuwa te dolegliwości już kilka dni. Proszę uzbroić się w cierpliwość i stosować do zaleceń lekarskich. Zwykle choroba trwa od 5 do 10 dni, ale w niektórych przypadkach może trwać nieco dłużej. Jeżeli ból nadal będzie się utrzymywał i przybierał na sile, najlepiej jeszcze raz skontaktować się ze specjalistą, który będzie mógł przepisać Pani dodatkowe leki.

Aby nie dopuścić do rozwoju powikłań, konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarskich. Nie należy również przemęczać organizmu. Wskazany jest wypoczynek. Na czas leczenia powinno się także pozostać w domu. Po przebyciu tej choroby warto podjąć różne działania, służące wzmocnieniu odporności. W porozumieniu z lekarzem może Pani sięgnąć po różne witaminy czy inne suplementy, które wpłyną pozytywnie na stan Pani zdrowia.

Więcej informacji na temat tej choroby znajdzie Pani w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/polpasiec

Warto także sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci portalu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-boli-polpasiec

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czas-rekonwalescencji-podczas-polpasca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.