Biegunka a przerwa a zażywaniu tabletek

Witam. Przyjmuje tabletki anty. w schemacie 24 4, jestem na 22 tabletce. Wczoraj rano (niedziela) miałam luźne wypróżnienie, o 12 przyjęłam tabletkę, cały dzień pobolewał mnie brzuch i ok 20 dostałam biegunki (jednorazowe, gwałtowne, typowo biegunkowe wypróżnienie). Dziś ok 20 sytuacja się powtórzyla i nie wykluczam, że podobne zdarzenia będą miały miejsce w kolejnych dniach. Za 2 dni wypada mi przerwa - czy powinnam ją zrobić? A jeśli ją zrobię to czy stosunki z tego tygodnia będą bezpieczne?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

biegunka nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Proszę stosować środek antykoncepcyjny normalnie.

Pozdrawiam.