Biegunka po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej u 19-latki

Witam! W środę wzięłam piątą tabletkę antykoncepcyjną z drugiego opakowania, po której zmuszona byłam (w przeciągu 4h od wzięcia - po zjedzeniu pokarmu) do dwóch wizyt w toalecie. Jak traktować taką sytuację? Czy jest to już ostra biegunka, o której mowa w ulotce, czy tylko rozwolnienie. Po czterech dniach doszło do stosunku z wytryskiem w środku, czy powinnam się obawiać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli były to tylko dwa luźne stolce, bez wątpienia nie możemy tego określić mianem masywnej biegunki. Nie ma powodów do niepokoju.