Biegunka podczas przyjmowania tabletek - co robić?

Witam. Chciałabym dowiedzieć się o tabletki antykoncepcyjne Y**. Bowiem mam pewien problem. Zaczęłam stosowanie tych tabletek i pierwszego dnia miesiączki i po 3,5 godziny od zażycia pierwszej różowej tabletki wystąpił luźny stolec i nie wiem czy substancje aktywne zostały całkowicie wchłonięte. I czy można to uznać za ciężką biegunkę(bo o takim przypadku jest w ulotce) a zorientowałam się o tym za późno i przez kolejne dni zażywam dalej te tabletki, ale bez uzupełnienia w razie co tej pierwszej. I teraz mam pytanie, czy jeżeli np. ta pierwsza tabletka nie została wchłonięta, to czy można to traktować jako zaczęcie przyjmowania od 2. dnia miesiączki? I czy przez to przyjęcie 23 różowych tabletek 4 białych placebo i rozpoczęciu dalej drugiego blistra tych tabletek wpłynie negatywnie na ochronę antykoncepcyjną, czy niestety ale nie będę chroniona? Czy jednak ta pierwsza tabletka i ten czas wystarczył i jestem chroniona? Proszę pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę stosować dalej tabletki, tak jakby nic się nie stało. Przez trzy i pół godziny wystarczająca dawka hormonów powinna się zdążyć wchłonąć. Jeżeli dalej będzie Pani regularnie stosować tabletki, zgodnie z zaleceniami producenta, to myślę, że będzie Pani w pełni zabezpieczona.

Pozdrawiam serdecznie!