Ból dziąseł nasilający się podczas picia czegoś zimnego

Witam, mam problem od bardzo długiego czasu, boli mnie prawa strona jamy ustnej a konkretnie nie sam ząb a dziąsło. Ból nasila się gdy pije coś zimnego,(podejrzewam nadwrażliwość) zakupiłem żel Elmex który stosuje raz w tygodniu oraz codziennie szczotkuje zęby Elmex Sensitiv Plus. Ból jest do wytrzymania, lecz przeszkadza mi i jest nieregularny pojawia się i znika na minutę itd. Proszę o poradę i szybką odpowiedź. Pozdrawiam Damian :)

Konieczny jest u Pana szczegółowy przegląd stomatologiczny oraz ocena zębów i dziąseł na podstawie badania oraz na podstawie zdjęcia rtg. Przyczyną mogą być ubytki przyszyjkowe, które są stosunkowo łatwe do wyleczenia.