Co mam robić z tym silnym bólem zęba po skalingu?

Miałem wypełniany głębszy ubytek w górnej szóstce, bylo tam usunięte tzw dzikie dziąsło skaling i piaskowanie, mija 6 dni, wystąpił ból szóstki, ale od wczoraj osłabł, czy to normalne? Dodam ze dolne jedynki również maja dość spora nadwrażliwość
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 2 tygodnie temu

Po skaningu może być kilka dni nadwrażliwość szczególnie jak było dużo kamienia i stan zapalny dziąsła. W przypadku 6 trzeba wykonać diagnostykę RTG i ocenić czy nie ma stanu zapalnego w kości. W przypadku głębokich ubytków niekiedy konieczne jest leczenie endodontyczne.