Dlaczego mam ten rozlany ból od zęba?

Dzień dobry, byłam dzisiaj na wizycie u stomatologa. Od kilku tygodni odczuwałam bardzo duży ból lewego kła, ból promieniował do nosa, oka i policzka. W badaniu u dentysty wyszło, że ból promieniuje z górnej szóstki, która była z próchnicą oraz ubytkiem. Ząb został zaplombowany. Boję się jednak, że kieł nadal będzie mnie bolał. Dentysta upatruje powodu bólu w górnej 6 (już jest zaleczona, więc nie powinna doskwierać) oraz w nadwrażliwości zębów. Czy to możliwe, aby nadwrażliwość powodowała taki "rozlany" ból?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią ból może być spowodowany próchnicą szóstki i występującą u Pani nadwrażliwością zębów. W takich przypadkach dolegliwość bólowa bardzo często promieniuje na całą żuchwę, utrudniając pacjentowi normalne funkcjonowanie.

Stomatolog podczas badania powinien sprawdzić wszystkie zęby, dlatego mało prawdopodobne jest to, żeby przyczyna takiego stanu leżała w innym miejscu niż przy wyleczonej szóstce.

Jeżeli ząb został wyleczony, to w ciągu kilku dni Pani stan powinien się poprawiać, a dolegliwość bólowa znikać. W przypadku gdy się tak nie dzieje, zalecamy ponowną wizytę u stomatologa, celem wykonania odpowiednich badań i postawienia jednoznacznej diagnozy.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym przyczyn bólu zębów:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.