Ból i opuchlizna po dłutowaniu zęba

Witam, tydzień temu miałam dłutowanego zatrzymanego zęba 48 wraz z torbielą, pod narkozą,zostały założone szwy. Został przepisany antybiotyk (amoksiklav 1g) i ketonal 100.Na wizytę mam udać się dopiero za 4 dni (11 dzień) w celu zdjęcia szwów. Ból jest nadal bardzo silny, co 8 godzin biorę ketonal forte, niestety ból nadal jest odczuwalny, nie mam opuchlizny, mam problem ze skontaktowaniem się z chirurgiem, który wykonywał zabieg. Czy powinnam się przejmować, czy tak silny ból jest normalny?

Witam serdecznie,
Czasem nawet pomimo założenia szwów może wystąpić wypłukanie skrzepu i suchy zębodół. Wtedy tego typu ból może być taki silny i utrzymywać się przez pewien czas.
Jeśli uda się wcześniej skontaktować ze swoim chirurgiem, to warto podejść jak najszybciej, w celu dokładnej diagnozy przyczyny oraz uspokojenia objawów.

Nie wiem jaki był zakres zabiegu, ale wcale nierzadko bywa, że dolegliwości bólowe po dłutowaniu 8 utrzymują się dłużej. Jest to sprawa indywidualna. Jeżeli są problemy z kontaktem do lekarza wykonującego zabieg warto zrobić nowe rtg i udać się do innego gabinetu po ocenę bieżącej sytuacji.

Może Pani udać się na kontrolę gojenia do innego lekarza dentysty, skoro ten przeprowadzający zabieg jest nieosiągalny, a dolegliwości utrudniają Pani funkcjonowanie.