Ból jajników po przerwaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, bardzo bolą mnie jajniki i na pewno nie przed okresem bo mam do niego aż 2,5 tygodnia. Przestałam brać tabletki antykoncepcyjne i mam stałego partnera.... nie wiem co mam myśleć.....

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dolegliwości bólowe mogą być spowodowane odstawieniem antykoncepcji. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Jeśli objawy nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.