Ból w klatce piersiowej w wieku 26 lat

Witam. Moje pytanie jest następujące. Mam zdiagnozowaną nerwicę lękową, badania ogólne miałam robione pod koniec kwietnia, oczywiście wszystkie w normie. Mam pytanie: czy możliwy jest zawał w moim wieku? Bardzo się boję, że mogę go dostać, w rodzinie nikt nie chorował na serce, nie palę, nie mam cukrzycy, nadwagi, nadciśnienia, tylko troszkę podwyższony cholesterol. 2 tygodnie temu miałam atak lęku, zabrała mnie karetka, ale nie zrobili ekg, a ja miałam okropne bóle w klatce piersiowej, mam je do tej pory, są niecodziennie, ale są. Boję się panicznie zawału, nie wiem co myśleć. Od tygodnia biorę leki od psychiatry, ale objawy się nasiliły, czy tak jest zawsze na początku kuracji?   Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Szanowna Pani!

Prawdopodobieństwo zawału serca w Pani przypadku, na podstawie przedstawionych informacji wydaje się niewielkie. Zarówno, biorąc pod uwagę statystyki, jak i dane na temat Pani stanu zdrowia. Zaznaczam, że nie mając mozliwości zbadania Pani, nie mogę z całą pewnością nic wykluczyć.

Jednak proszę pamiętać, że zaburzenia lękowe często manifestują się dolegliwościami somatycznymi, w tym bólami w klatce piersiowej. Z informacji zawartych w pytaniu wnoszę, że kiedy zabrało Panią pogotowie, badał Panią lekarz. Jeśli według niego nie było powodów do niepokoju, powinna Pani mu wierzyć.

Przede wszystkim proszę postarać się wyciszyć, nie myśleć o groźbie zawału. Przypadki bólu w klatce piersiowej należy zgłaszać lekarzowi sprawującemu nad Panią opiekę, aby wypowiedzieć się jednoznacznie konieczne jest badanie.

Pozdrawiam serdecznie