Ból w okolicy pachwiny a wynik tomografii komputerowej

Witam. Ból pośladka ,pachwiny po zewnętrznej stronie uda promieniujący aż do kolana,po wewnętrznej odrętwienie pachwiny i uda .Ból nasila się rano,wyniki TK : drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów kręgów L5,S1,Th11,oraz na tylnej dolnej krawędzi trzonu kręgu Th11.Tylna prawoboczna wypuklina krążka między kręgowego L5,S1 z modelacją worka oponowego z przewężeniem otworu między kręgowego po stronie prawej,z możliwością ucisku na korzeń nerwowy po str prawej.Niewielkie okrężne krążków

Witam serdecznie,

Wynik świadczy o chorobie krążka miedzykręgowego. Osreofity skolei to tzw. wyrośla kostne czyli zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów, powodujące zmniejszoną ruchomość w stawach międzykręgowych.
Obie te zmiany powodują dolegliwości bólowe.
Sugerowałbym udanie się do lekarza neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji i włączenia leczenia.

Pozdrawiam.