Ból w okolicy pachwiny a wynik tomografii komputerowej
Witam. Ból pośladka ,pachwiny po zewnętrznej stronie uda promieniujący aż do kolana,po wewnętrznej odrętwienie pachwiny i uda .Ból nasila się rano,wyniki TK : drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów kręgów L5,S1,Th11,oraz na tylnej dolnej krawędzi trzonu kręgu Th11.Tylna prawoboczna wypuklina krążka między kręgowego L5,S1 z modelacją worka oponowego z przewężeniem otworu między kręgowego po stronie prawej,z możliwością ucisku na korzeń nerwowy po str prawej.Niewielkie okrężne krążków

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Agresja u dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.
Witam serdecznie,
Wynik świadczy o chorobie krążka miedzykręgowego. Osreofity skolei to tzw. wyrośla kostne czyli zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów, powodujące zmniejszoną ruchomość w stawach międzykręgowych.
Obie te zmiany powodują dolegliwości bólowe.
Sugerowałbym udanie się do lekarza neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji i włączenia leczenia.
Pozdrawiam.