Jakie konsekwencje ma powiększenie komórek Hellera?

Dzień dobry, w badaniu TK wyszło, że mam powiększone komórki Hallera. Czy to może wywoływać ból kości twarzy i obrzęk twarzy? Czy to się leczy? Z góry dziękuję.
KOBIETA, 51 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

powiększone komórki Hallera mogą być związane z różnymi stanami zapalnymi, alergicznymi, lub innymi chorobami zatok, co teoretycznie mogłoby prowadzić do objawów takich jak ból kości twarzy czy obrzęk. Warto jednak podkreślić, że same powiększone komórki Hallera zazwyczaj nie są bezpośrednią przyczyną bólu, a raczej wskazują na inne, towarzyszące problemy.

Jeśli chodzi o leczenie, to zależy ono głównie od podstawowej przyczyny powiększenia tych komórek. Często leczenie może obejmować leki przeciwzapalne, antyhistaminowe, czy antybiotyki, jeśli przyczyną jest infekcja bakteryjna. Ważne jest, aby dokładnie zdiagnozować przyczynę powiększenia komórek Hallera, dlatego zalecamy konsultację ze specjalistą, który może zaproponować odpowiednie badania diagnostyczne i leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/komorki-grobli-nosa-powiekszone-obustronnie-zwezone-ujscia-zatok-czolowych-szczekowych-i-klinowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.