Ból żołądka, kłucie w podbrzuszu i krwawienie a ryzyko ciąży

Witam serdecznie! Od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne, nigdy nie zdarzyło mi się, abym zapomniała, wszystko było w porządku.Jednak ostatnio jest mi niedobrze, boli mnie żołądek i czasami odczuwam kłucie w dole brzucha. Może z ogromnego stresu?Krwawienie z odstawienia miałam normalnie 16 października (wcześniej byłam u lekarza, miałam robione badanie, lekarz nie stwierdził ciąży). Ok. 1 listopada kochałam się z chłopakiem, a 12 list. w przerwie wystąpiło krwawienie. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani antykoncepcję regularnie szansa na ciążę jest znikoma. Objawy jakie Pani podaje mogą wymagać wizyty u ginekologa oraz wykonania choćby badania USG w celu oceny narządu rodnego.